You are currently viewing <strong>Kāpēc izvēloties franču Genes Diffusion ir paredzama viegla atnešanās</strong>

Kāpēc izvēloties franču Genes Diffusion ir paredzama viegla atnešanās

1. Šobrīd esam saimniecībā izmantojuši vaisliniekus, kuru atnešanas svars ir no 40 līdz 55kg.Visas govis atnesušās pašas bez cilvēka iejaukšanās. Uzskatam, ka tas ir likumsakarīgi un turpināsim uzticēties IBOVAL datu bāzei.

2. Visi vaislinieki ir IBOVAL indeksēti . Tā ir Francijas nacionālā sistēma, kas palīdz interpretēt individuālos rezultātus.

3. Genes Diffusion ir plašs piedāvājums. Katrs vaislinieks ir ar pilnīgu un ticamu vērtējumu, kas audzētājam dod iespēju izvērtēt un atrast savam ganāmpulkam nepieciešamo.

Genes Diffusion

Būdams novatorisks uzņēmums ģenētikas un dzīvnieku reprodukcijas nozarē, Genes Diffusion ir bijis būtisks partneris selekcijā Francijā vairāk nekā 70 gadus.

Līderis Francijā ar 60% tirgus daļu, Charolais Optimal programma piemeklē jaunus tīršķirnes vaislas dzīvniekus, apmierinot audzētāju vajadzības.

3927 Francijas šarolē audzētāji pievienojas GD ciltsdarba organizācijai. No tiem 2128 audzētāji ar oficiālu ģenealoģiju (izcelšanās datiem) un 855 ar sniegumu rezultātiem un indeksiem .Kopumā organizācijā ir 375000 reģistrēti šarolē dzīvnieki

Ciltsdarba organizācijas misija:

  • Audzēšanas programma, ko pārvalda Genes Diffusion.
  • Sniegumu reģistrēšana (svēršana un vērtēšana pirms atšķiršanas no mātes), ko veic Delegācija reģionālajās struktūrās kopā ar Genes Diffusion.
  • Indeksi, ko pārvalda nacionālā organizācija kopā ar GDScan.
  • Ciltsgrāmata un šķirnes koordinēšana, kuru uztur Charolais + ar Genes Diffusion.

IBOVAL indeksi

GenEval ir asociācija, kas izveidota ar franču audzētāju vēlmi saglabāt visus ģenētiskos novērtējumus. Fenotipiskos datus Iboval sistēmai palīdz savākt neatkarīga organizācija BOVIANS CROISSANCE (FCEL).

Gadā šajā sistēmā tiek reģistrēti 371000 dzimšanas gadījumi, pirms atšķiršanas pārbaudīti 200000 dzīvnieki un pēc atšķiršanas 79000 dzīvnieki.

Kopumā Francijā ir 1380000 Šarolē govis. IBOVAL sistēmā ir 157 tūkst. buļļu un 8,8 milj novērtētu govju.

Iboval sistēmā tiek izmantoti Francijas šarolē šķirnes vidējie rādītāji (https://charolaise.fr/la-charolaise/les-performances-de-la-race-charolaise/ ). Bāze 100 (uzlabojums >100, pasliktinājums <100)

IFNAIS – Atnešanās vieglums (80% teļa dzimšanas svars 20% teļa kondīcija) 

Index 100=46,5kg[telītēm 45kg, bullēniem 48 kg]

+ vai -10 punkti=  + vai -2,6kg

AVel – Meitu atnešanās spēja (iegurņa izmērs, atnešanās sagatavošanās.  Govīm ar “platu iegurni” būs labs AVEL indekss)

100 = 1,4

10 punkti = 4% tuvāk ķeizargriezienam

70 % code 1 = bez palīdzības

23% code 2 = neliela palīdzība

4 % code 3 = veterinārārsta iejaukšanās

3% code 4 =  ķeizargrieziens